Обавештења

[16. 2. 2022] Отворени позиви за пријаву за индивидуалну мобилност у оквиру Еразмус+ програма

Поштоване колегинице и колеге,

Обавештавамо вас да су отворени позиви за пријаву за индивидуалну мобилност у оквиру Еразмус+ програма.

У оквиру Кључне акције 103 (мобилност у земљама ЕУ и Исланду, Лихтенштајну, Норвешкој, Северној Македонији и Турској) и тренутно отворених позива, студенти и запослени УБ могу да конкуришу за реализацију мобилности у јесењем семестру 2022/23. академске године (сва три нивоа студија), уз напомену да мобилности у оквиру овог позива могу бити реализоване најкасније до 31. маја 2023. године.

За наш Факултет предвиђена су следећа места:

1. Универзитет у Гетингену; за студенте основних или мастер студија на 5 месеци или за студенте докторских студија на 3 месеца. Знање енглеског језика (ниво Б2) обавезно.

2. Универзитет у Љубљани; за студенте основних или мастер студија на 5 месеци или за студенте докторских студија на 3 месеца. Знање енглеског и словеначког језика (ниво Б2) обавезно.

Сваки студент је дужан да на страном универзитету провери на којем језику се одвија настава и тај језик мора да зна на нивоу Б2.

Позиви за пријаву на MobiON платформи ће бити отворени до 17. априла 2021. године.

Сви заинтересовани студенти обавезни су да се путем електронске поште јаве проф. др Раду Кисићу (rkisic@bfspc.bg.ac.rs) најкасније до 20. марта 2022. године.