Студентска служба

[29. 9. 2021] Упис у обновљену годину мастер и докторских студија – ново обавештење

Упис у обновљену годину мастер и докторских студија, као и у више године докторских студија обављаће се у периоду 28-30.9.2021, 21-22.10.2021. и 28-29.10.2021, 11.00-13.00 часова.

Студенти који први пут обнављају статус на мастер студијама, као и студенти који на докторским студијама уписују 2-6. годину студирања уписују се тако што, након што су завршили полагање испита за ову академску годину и испити су им евидентирани, доносе на упис ШВ-20 образац, индекс и уплату прве рате (25000 уколико укупна школарина није мања од тог износа; буџетски студенти на вишим годинама докторских студија не плаћају трошкове уписа).

Студенти којима је истекао двоструки рок – који се уписују трећи пут у годину на мастеру, односно у седму годину на докторским студијама, подносе најпре преко СтудИнфо портала молбу Продекану за наставу за одобрење завршетка студија у троструком року, након чега се студентима мастер студија одобрава још једна, а докторских још три године. Потом се уписују на исти начин као и претходни.

Студенти којима је истекао продужени рок за завршетак студија (троструко номинално трајање* студијског програма) и студенти који претходне године нису били у статусу а имају мање од 60 ЕСПБ (докторске студије) уписују се искључиво преко конкурса.

*У троструко трајање се не рачунају године у статусу мировања.

Обрасци за мастер и докторске студије:

Образац за мастер студије:

Образац за докторске студије: