Обавештења Управе факултета

[5. 10. 2020] Обавештење Управе Факултета о поштовању мера донесених због пандемије изазване коронавирусом COVID-19

Поштоване колегинице и колеге, драги студенти,

Услед мера донесених у Републици Србији због пандемије изазване коронавирусом COVID-19, те због почетка наставе у новој академској години, као и других обавеза на Факултету, желели бисмо да вас подсетимо да је примена свих прописаних мера заштите од коронавируса Кризног штаба Републике Србије, укључујући и обавезу о ношењу маски у свим затвореним просторијама на територији града Београда, али и поштовања препорука Института за јавно здравље Србије „Др Милан Јовановић Батут“ (дезинфекција руку, ограничен број присутних у просторији, физичка раздаљина) обавезујућег карактера и неизоставна на нашем Факултету.

Стога, сви запослени на Православном богословском факултету у Београду дужни су да носе заштитне маске у просторијама са више људи (холови, ходници, учионице), дезинфикују руке приликом уласка, као и да поштују ограничење броја присутних у свакој просторији.

Осим тога, сви који долазе на Факултет у обавези су да носе заштитну маску (холови, ходници, учионице),дезинфикују руке при уласку, као и да поштују меру о ограниченом броју присутних у свакој просторији.

Такође, треба напоменути да се, како на самом улазу Факултета, тако и испред учионица, налазе средства за дезинфекцију руку.

Поврх свега, најљубазније умољавамо све оне колеге који имају симптоме коронавируса COVID-19, или пак симптоме сличне наведеном вирусу, а који тек треба да буду тестирани или који су се у међувремену тестирали и чекају одговарајуће резултате, да ипак одложе до даљњегдолазак на Православни богословскифакултет Универзитета у Београду.

Наставно особље Факултета пак умољавамо да се јаве деканату уколико су оболели од коронавируса COVID-19.

У Београду
5. октобра 2020. године