Студентска служба

[1. 10. 2024] Свечани пријем бруцоша

У уторак, 1. октобра 2024. године, на Православном богословском факултету Универзитета у Београду одржан је свечани пријем студената прве године основних академских студија. Пријем је започео интонирањем химне Републике Србије. Овом приликом нове студенте су поздравили декан факултета, протојереј проф. др Зоран Ранковић, продекан за наставу, презвитер проф. др Србољуб Убипариповић, студент продекан Дамјан Јовановић и представник Студентског парламента Александар Бојанић.

У свом обраћањује декан је истакао дугогодишњу традицију и значај Православног богословског факултета као једног од оснивача Универзитета у Београду, наглашавајући да су његови студенти увек били посвећени не само стицању знања, већ и духовном усавршавању.

Продекан Убипариповић се надовезао на речи оца декана, указујући на важност усавршавања у речи Христовој и непрестаног рада на духовном развоју. Нагласивши да је богословље не само академска дисциплина, већ начин живота, продекан је поручио да је студирање на нашем факултету позив на дубље размишљање о вери, али и на лични подвиг у развоју врлина и служењу другима.

Студент продекан Дамјан Јовановић и представник Студентског парламента Александар Бојанић нагласили су улогу Студентског парламента у животу факултета, истичући да је Парламент увек отворен за помоћ новим колегама, како у академским, тако и у свим другим аспектима студентског живота. Студенти су позвали све новоуписане да се укључе у студентске активности и да активно доприносе заједници факултета.

На крају, свим студентима је пожелено успешно и благословено студирање, уз поруку да буду вредни и истрајни у свом раду, те да своје академско и духовно усавршавање схвате као драгоцену прилику коју им је Бог подарио.

Александар Бојанић