Стипендије и образовни програми

[15. 6. 2023] Конференција „Bologna Hub Conference in the Western Balkans – Sharing Knowledge – Building Networks“

Oбавештавамо вас да ће 19. и 20. октобра у Београду бити организована конференција „Bologna Hub Conference in the Western Balkans – Sharing Knowledge – Building Networks“ која је превасходно намењена сарадницима из центара за међународну сарадњу. Домаћин овог догађаја биће Немачка Еразмус+ национална агенција за високо образовање у оквиру DAAD-а под називом „ Дељење знања – изградња мрежа”.

Конференција за циљ има да окупи представнике високошколских установа из Србије и ширег региона Западног Балкана са колегама из Немачке и других земаља Европског простора високог образовања (EHEA)

Први да конференције биће посвећен тематској размени о најновијим дешавањима у Болоњском процесу, а други дан активностима умрежавања.

Конференција ће омогућити размену знања и пракси о кључним Болоњсим обавезама у погледу признавања, осигурања квалитета и оквира квалификација. Друге теме, као што су микокредити и интернационанализација, примери сарадње Еразмус+ пројеката и Иницијативе европских универзитета и недавна дешавања у контексту Европске стратегије за универзитете такође могу бити укључене.

DAAD ће финанстирати учешће до 20 представника високошколских установа из Немачке и сругих земаља EHEA. Поред тога, DAAD ће подржати и ограничен број учесника из Србије и ширег региона Западног Балкана којима је потребан смештај у Београду за учешће на конференцији.

Радни језик конференције је Енглески језик и није обезбеђен превод.

Конференција је намењена европским представницима за високо образовање: ректорима, проректорима за међународну сарадњу, представницима факултета, запосленима у канцеларијама за међународну сарадњу EHEA.

За више детаља о конференцији, као и за упуства о пријави/регистрацији, посетите следећи линк: