[1. 11. 2022] Посета јеромонаха Луке из манастира Григоријата Православном богословском факултету

У уторак, 1. новембра 2022. године Православни богословски факултет Универзитета у Београду имао је част и благослов да угости јеромонаха Луку, сабрата светогорског манастира Григоријата, заједно са јеромонахом Теологом. Уважени оци су узели молитвено учешће на вечерњем богослужењу у факултетском параклису Св. Јована Богослова, после којег је отац Лука у великом факултетском амфитеатру одржао предавање на тему: “Срце ми чисто саздај, Боже!” У оквиру предавања отац Лука је, на основу светоотачког и подвижничког предања и искуства, говорио о очишћењу, као предуслову нашег спасења. Предавању су присуствовали Декан, професори и студенти Православног богословског факултета, као и професори и ученици Богословије Светог Саве у Београду. Након предавања уважени гости су одговарали на питања присутних, која су се углавном тицала практичних ствари из области духовног живота.