[28. 10. 2022] Посета др Панајотиса Скалциса Православном богословском факултету

У петак, 28. октобра 2022. године, Православни богословски факултет Универзитета у Београду, посетио је др Панајотис Скалцис, професор на Богословском факултету Аристотеловог Универзитета у Солуну. Том приликом, уважени професор Скалцис је у великом амфитеатру факултета, одржао предавање на тему: “Светост и богослужење”, у оквиру којег је говорио о значају светих тајни и богослужења Цркве за живот православних хришћана. Предавању је присуствовао преосвећени Епископ шабачки г. Јеротеј, професори и студенти Православног богословског факултета, као и професори и ученици Богословије Светог Саве у Београду. Након предавања, професор Скалцис одговарао је на питања присутних, везана за разне појаве и проблеме из области богослужбеног живота, са којима се савремени православни хришћани сусрећу.