[9. 10. 2023] Слава капеле Православног богословског факултета Универзитета у Београду – Свети апостол Јован Богослов

Славска свечаност започела је бденијем, којем су присуствовали декан факултета протојереј проф. др Зоран Ранковић, професори, студенти и многи драги гости.

На сам дан свете славе, 9. октобра 2023. године, Свету архијерејску литургију је служио Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије, саслуживали су главни секретар Светог архијерејског синода Архимандрит Нектарије Ђурић, декан факултета, професори, свештенство и ђаконство Архиепископије београдско-карловачке.

На крају литургије, Патријарх је произнео молитве за почетак нове академске године и осветио славске дарове. У свом обраћању окупљенима, Његова Светост истакао је да богослови треба да се моле Богу како би из те молитве црпели живо искуство заједнице са Богом. То искуство је неопходно за живот свакога од нас, а ми сами треба да га употребимо како би проширили сва она знања која нам се на Факултету предају. Управо је и Свети апостол Јован назван богословом, и управо он треба свима нама да буде пример и покровитељ, али и помоћник у овом светом делу. Из те молитве такође извире заједница свих нас као једног Тела Христог, те сваки члан заједнице треба да биде пример и онима који тренутно нису део ње. Патријарх је честитао славу свим студентима и пожелео успешну академску годину.